Kategorie: Aktuality

Všechno jde, když se chce :-)

Všechno jde, když se chce :-)Opět po roce jsem se setkala s kluky z M100 a první co mi Martin ve spojení s M100 říká: „Víš, že mi už rok dlužíš rozhovor?“ Zastyděla jsem se, neboť měl pravdu. Nebylo to úmyslně, ale můj náročný loňský rok mi nedovolil v klidu sednout, něco napsat a tak to napravuji teď.

Vše začalo jednou zprávou od kamaráda: „Marťo, mám pro Tebe skvělou motivaci pro Tvůj trénink!“ a poslal mi stránky M100. Přečetla jsem pravidla a nadchla se. Do té doby jsem běhala po horách v botaskách s dírami a moji kamarádi se mě neustále ptali za kolik vyběhnu kopec, za kolik seběhnu kopec a kolik je to kilometrů. Já pokaždé jen kroutila hlavou, že netuším, neboť jsem to nikdy neměřila.

Byl to pro mě skvělý nápad, jak to zjistit a tak jsem se v lednu 2015 přihlásila. Nejdříve to bylo v pohodě a v klidu. Když jsem ale po 4 měsících zjistila, že se pořád pohybují na prvních třech místech, přišel obrovský zlom. Prostě jsem si řekla, že do toho dám maximum a zkusím vertikální kilo pokořit :).

Velký Rozsutec - výhled

Jelikož jsem matka dvou malých dětí a mám práci, která obnáší časté cestování, musela jsem vymyslet plán, jak rodinku nezatížit kvůli sbírání metrů. Začala jsem vstávat ve 4 h ráno, vyběhla kopec, po cestě koupila koblížky a po 8 h už v pohodě chystala pro rodinku snídani. Když jsem nemohla ráno čekala jsem až děti usnou a běžela večer. Někdy se rodinka dokonce obětovala a čekala mě pod kopcem, až seběhnu a můžou jít semnou znova pro metry na rodinný výlet :).

A tak se stalo, že 12.12 .2015 jsem ráno šlapala pro poslední nastoupené metry na Lysou horu. Byl to tak úžasný pocit, že jsem se nahoře svalila ke kontejneru a bylo mi úplně jedno, že asi vypadám jako bezdomovec, který se chystá na ranní nákup. Jen jsem ležela, usmívala se a užívala si to!!!!!!

Velký Rozsutec - vrchol

Další rok jsem se do M100 nepřihlásila, potřebovala jsem jsi trošku odpočinout, zvolnit a chtěla jsem se po roce konečně o víkendu vyspat :)))). Ale musím uznat, že jsem často na to myslela a vzpomínka na sbírání metrů mi vždy vykouzlila úsměv na tváři. Chybělo mi to a tak jsem se rozhodla, že letos opět začnu bláznit a přihlásím se :).

Zkuste to také. Martina

Autorem textu i fotografií: Martina Morkesová

print Formát pro tisk

Sdílej článek s přáteli

Komentáře rss


, - odpovědět
avatar
for the rolex replica uk most part, an excellent pair of shades for road cycling. The optics are crystal clear with no distortion and the Prizm tint clarifies road surface as well as provide the basic UV protection and Breitling rolex watches shade for your eyes. The adjustable fit is comfortable and, thanks to Oakley's so-called Unobtainum rubber bits, Balenciaga replica handbags quite sturdy.Yes, the look is polarizing.

Partneři závodu

Treking

Foukané izolace

sk-jimm